חיפוש

אימון גיבורות הדס

הדס גדלה ביישוב הקהילתי עזר, השוכן בין אשדוד לאשקלון. היא למדה בבית ספר התיכון האזורי השש-שנתי בבאר טוביה. ילדה ונערה בעלת נוכחות מיוחדת וכריזמטית, שהייתה התגלמות הערכים אשר לאורם התחנכו היא ואחיה: אהבה, שלום, אחווה ואהבת הארץ. לאורך השנים בלטה כבחורה הישגית, טובת לב, סובלנית, בעלת כושר מנהיגות ושמחת חיים שהיוו השראה וכוח משיכה לכל סובביה.


האם מספרת על בתה שבלטה כספורטאית מצטיינת כבר מגיל קטן: "מגיל שלוש-ארבע הייתה מביאה לנו מדליות". הדס התגלתה כשחיינית מעולה וכדורסלנית מוכשרת. היא הגיעה להישגים גבוהים ונבחרה מספר פעמים לייצג את נבחרת הכדורסל של בית הספר בתחרויות בחו"ל.


כילדה וכנערה היא הייתה פעילה מאוד בתנועת הנוער בני המושבים, תחילה כחניכה ובהמשך כמדריכה. אביה מספר על מסירותה לתנועה: "בגיל מאוד צעיר היא נשלחה לקורס מדריכים. זה הכשיר אותה לפיקוד ולמנהיגות. היא הייתה כל כך גאה בתפקיד המדריכה והשקיעה ימים ולילות בהכנת תכניות והפעלות. היא לא ויתרה על אף חניך ... הבחינה בכל דבר, אם היו לחניכים קשיים חברתיים או כלכליים, וטיפלה בזה בחכמה ... לכן היה נראה לה טבעי להמשיך למסלול פיקודי גם בצבא".


בחודש יוני 2017, במהלך ימי חודש הרמדאן, חודש הצום של המוסלמים, תוגברו כוחות משמר הגבול באזור העיר העתיקה בירושלים. ביום שישי 16.6.2017 נתקל כוח לוחמים ולוחמות של משמר הגבול באירוע חבלני עוין משולב באזור מערת צדקיהו, סמוך לשער שכם. הכוח התכנס והחל את התקדמותו למקום האירוע, כאשר לפתע הגיח מחבל נוסף שתקף את הדס. היא נאבקה במחבל ונפצעה באורח אנוש. צוותי החירום העניקו לה טיפול רפואי במקום האירוע והיא פונתה לבית החולים הדסה בהר הצופים, שם נקבע מותה לאחר מספר שעות.


רב-סמל הדס מלכא נפלה בקרב ביום כ"ב בסיוון תשע"ז (16.6.2017), בהיתקלות עם מחבלים סמוך לשער שכם בירושלים. בת עשרים ושלוש בנפלה. היא הובאה למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי באשדוד, עיר הולדתה. הותירה אחריה הורים, שני אחים ושלוש אחיות.


הועלתה לדרגת רב-סמל ראשון לאחר נפילתה.

הדס

6 סיבובים על זמן:


16 טרסטרים 40\30 ק"ג

16 עליות מתח

16 קלוריות חתירה\אופניים

שתפו איתנו את אימון הגיבורים\ות שלכם ונעלה אותו לאתר

  • Facebook