חיפוש

אימון גיבורים ברסנו

נם הבכור של ליטל וגיל. אדר נולד בנהריה ביום ו' באדר תשנ"ד .(16.2.1994) אח בכור של אור וסער.

אדר גדל והתחנך בנהריה. הוא למד בבית הספר היסודי "אוסישקין" והמשיך לבית הספר הרב-תחומי למצוינות ולמנהיגות חברתית "עמל שחקים" בעיר.


אוהביו מתארים את אדר כילד מלא חיים ואנרגטי, אשר נהג לרוץ על קצות אצבעותיו ברחבי נהריה, כששיערו הבלונדיני החלק מתנופף ברוח. ילד עצמאי מאוד שתמיד מוקף חברים, אוהב ואהוב על הכול. גיל אביו סיפר: "אדר היה ילד אהוב על כולם, והחיוך לא ירד מפניו גם ברגעי הקושי. גם כשבגר היה מהלך תמיד קסם על סביבתו ... הוא היה 'צופיפניק' נלהב, שהצטיין בצופי האש".


אדר סיים את לימודיו בהצלחה רבה. בספר המחזור כתבו עליו חבריו: "תלמיד מסודר וחבר אמת שאוהב את הבגדים הטובים ביותר. ילד נערץ על חבריו ותלמיד למופת".


ערך הנתינה ואהבת הבריות איפיינו את אדר בכל אשר פנה. אוהביו סיפרו כי אדר "הותיר את חותמו בכל מי שפגש, היה תמיד דמות משמעותית עבור הסובבים אותו. עם זאת, ניחן גם בצניעות ובנוכחות רגועה ושקטה". בני משפחתו תיארו את אדר כ"נפש חופשייה". אביו סיפר כי אדר מעולם לא ידע פחד והיה מוכן לנסות כל דבר חדש.


אהבתו הגדולה ביותר של אדר היתה ארץ ישראל. הוא היה מטייל לאורכה ולרוחבה של הארץ, ברגל או ברכבי שטח, בכל הזדמנות שהיתה לו. השיר האהוב על אדר היה "קום והתהלך בארץ", ואת קירות חדרו קישטו תמונות מטיוליו הרבים. אימו סיפרה כי הוא נהג לנזוף בבני המשפחה על שהם "לא יודעים ליהנות מהחיים - מכיוון שהם לא רוכשים רכב שטח". אביו סיפר כי "אדר אהב מאוד את הים ואת רכבי השטח, והיה בקיא במעלותיהם של רכבי השטח השונים, לכן איש לא התפלא כאשר בשירותו הצבאי בחר להיות נהג רכב השטח של מפקד היחידה". 


ביום 30.7.2012 התגייס אדר לצה"ל ושובץ לחיל השריון בבסיס שיזפון. חברו של אדר, אלמוג דלי, סיפר: "אדר היה פטריוט אמיתי, לוחם ... אנחנו מכירים מכיתה ג', וכולנו היינו מיועדים לשירות בחיל האוויר, אבל אדר ויתר כי רצה שירות קרבי".


במהלך שירותו סיים אדר בהצלחה קורסים והשתלמויות כקשר.

לקראת השנה השנייה לשירות, עבר אדר לשרת כקשר בעוצבת ברק. מעלותיו של אדר ובהן אומץ ליבו ונכונותו התמידית להתנדב למבצעים, לצד אהבתו הגדולה לרכבי שטח, הביאו למינויו כעוזרו האישי של מפקד החטיבה אלוף-משנה תומר יפרח, כאיש חפ"ק וכנהג רכב השטח שלו. "זה היה תפקיד קשה אך מאתגר", סיפר אביו.

חבריו לצבא תיארו את אדר כ"איש של אנשים, טוב לב במידה בלתי רגילה, שהיה עוזר ונותן מעצמו בסבלנות אין קץ". אחרים סיפרו כי נהגו לכנותו "גבר-גבר" וכי הוא היה "בחור זהב שאהב את החיים ותמיד היה הראשון לעזור בכל דבר. הוא מאוד אהב את השירות הצבאי והיה ממש מורעל על הצבא".

בקיץ 2014 יצאה ישראל למבצע "צוק איתן" נגד החמאס באזור עזה. הרקע למבצע היה ירי רקטות הולך ומתגבר מרצועת עזה לישראל בחודש יוני 2014. המבצע החל ב-8.7.2014 בהפצצות מהאוויר, וכעבור תשעה ימים החלה כניסה קרקעית של יחידות צבא לרצועת עזה לטפל במוקדי הירי ובמנהרות הטרור, משימות שבוצעו עד תום המבצע בסוף חודש אוגוסט.


חיל השריון לקח חלק במבצע "צוק איתן" מראשיתו, ובמסגרת זו יצא כוח מבצעי של החטיבה, ובו גם אדר, לסיור בגבול עזה, סמוך לקיבוץ עין השלושה.


גיל, אביו של אדר, סיפר כי שעות ספורות קודם לכן הודיע לו אדר כי הוא התנדב להישאר בצבא שבת שנייה ברציפות. "אנחנו במלחמה, ובמלחמה לא יוצאים הביתה ליהנות, לבלות ולנוח, אלא נשארים עם המפקדים והחברים לפלוגה ועושים מה שצריך. תמסור את אהבתי לכל המשפחה, נתראה בקרוב" שיחזר גיל את השיחה האחרונה עם אדר, והוסיף כי באותה השיחה סיפר לו אדר בהתרגשות בלתי מרוסנת שהוא יוצא לסיור המבצעי הראשון שלו כנהג רכב השטח של מפקד החטיבה. "זו הייתה שיחה טובה. התמלאתי בגאווה, כי אלו הערכים שאדר ספג בבית. אנחנו משפחה ערכית שאוהבת את המדינה ואת עם ישראל, ואת הערכים הללו הנחלנו לילדינו", סיפר האב.


כמה שעות לאחר השיחה בין אדר לאביו, במהלך הסיור המבצעי אליו יצא, נתקל הכוח בחוליית מחבלים ובה תשעה חמושים מהזרוע הצבאית של חמאס אשר חדרו לשטח מדינת ישראל דרך מנהרת טרור, כשבכוונתם לבצע פיגוע באחד היישובים הסמוכים לגדר במרכז רצועת עזה. המחבלים פתחו באש מקלעים ובירי טילים נגד טנקים לעבר הכוח. הכוח השיב באש והדף את המחבלים לשטח רצועת עזה, מחבל אחד נהרג ושני חיילים נפלו בקרב.


רב-טוראי אדר נפל בקרב במבצע "צוק איתן" ביום כ"א בתמוז תשע"ד(19.7.2014) . איתו נפל סגן-אלוף אמוץ גרינברג.


אדר היה בן עשרים בנפלו. הוא הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בנהריה. הותיר הורים, אח ואחות.

אדר הועלה אחרי נפילתו לדרגת סמל.


אדר

על זמן:


1.5 ק"מ ריצה

19 הנפות קטלבל אמריקאיות 32\24 ק"ג

19 טרסטרים 40\30 ק"ג

16 ברפיז

20 שכיבות שמיכה עם שחרור ידיים

14 אצבעות למתח

1.5 ק"מ ריצה

שתפו איתנו את אימון הגיבורים\ות שלכם ונעלה אותו לאתר

  • Facebook